Ha csomagolásról beszélünk minden esetben tisztázni kell, hogy mi az amit szeretnénk becsomagolni. E szerint a választás nem túl nehéz, de bizonyos termékek, vagy tárgyak esetében már egy komplexebb kérdés.
A legismertebb csomagolóanyagok közé sorolhatjuk a következőket: légpárnás fólia (buborékfólia), csomagoló doboz (kartondoboz), sztreccsfólia, és ragasztószalag
Ami már kevésbé népszerű és a lakosság felé nem jut el, vagy legalábbis csak nagyon szűk körbe, az a térkitöltő hab. A térkitöltő habnak már létezik biológiailag lebomló verziója is. Na de maradjunk a közismert hagyományos csomagolóanyagoknál.
Ha költözünk, vagy csak néhány dolgot szeretnénk becsomagolni, akkor valószínüleg csak csomagoló dobozra, légpárnás fóliára és ragasztószalagra lesz szükségünk. Legfontosabb, hogy szelektáljuk a becsomagolni kívánt termékeket. A törékenyeket mindenképp tekerjük be légpárnás fóliával, ha pénztárcánk is engedi válasszunk minőségi nagy buborékos fóliát. Dobozokba csomagolandó termékeket is válogassuk külön, mert a szállítás során a rázkódástól könnyedén meg tudnak repedni vagy törni az üveg és porcelán tárgyak.
Az 5 rétegű csomagoló doboz a legideálisabb könyvek és nehezebb termékek becsomagolásához. Ezek a dobozok jól rakatolhatók egymásra, így a szállítás során jól logisztikázhatók. Mivel a csomagoló dobozok felülete írható így könnyedén meg tudjuk találni dolgainkat a kipakolásnál is.
A papírdoboz és a légpárnás fólia kapcsán szóba kerülhet a ragasztószalag. Érdemes jó minőségű ragasztószalagot használni, mert a megpakolt dobozok nagy súlya kinyomja a papírdoboz alját egy gyenge minőségű ragasztószalag esetében. Ez pedig a benne levő tárgyak sérüléséhez vezethet. Sokan sajnálják a pénzt a minőségi csomagolóanyagokra, de nem éri meg kockáztatni. Kiegészítő csomagolóanyagként a sztreccsfóliát ajánljuk, mert a nem várt helyzeteknél óriási segítség lehet.
Összefoglalóként, ami fontos:
- termékek, vagy tárgyak csoportosítása
- csomagolóanyag beszerzése
- kiegészítő csomagolóanyag (sztreccsfólia)