A 2010-es évek elején a mostani webáruházak mennyiségéhez képest jelentősen kevesebb online bolt volt a piacon. Mára óriási számban van jelen minden az interneten webshop. Ez köszönhető az online világ fejlődésének, és az emberek elkényelmesedésének. Nem hiába nevezik ezt a korszakot újabb ipariforradalomnak.
Manapság ha be szeretnénk szerezni valamit, az interneten egyszerűen kényelmesen meg tudjuk tenni. Ilyen a csomagoló doboz avagy csomagküldő doboz is. Cikkünk elsősorban a webáruház tulajdonosok felé szól, (mert ők használnak csomagküldő dobozokat), de persze bárki más számára is szükséges lehet papírdoboz.
Milyen csomagküldő dobozok léteznek?
A csomagoló dobozokat többféle szempont szerint csoportosíthatjuk. Lehet méret alapján kis- illetve nagy csomagoló dobozok. Lehet anyagminőség szerint. Ez persze sokak számára ismeretlen , de elég ha annyit említünk erről 3 rétegű, 5 rétegű (7 rétegű nagyon ritka esetben alkalmazzák). A rétegek száma, illetve az anyag minősége határozza meg a csomagküldő doboz szerekezetét vagyis a tartósságát, erősségét.
Csomagküldő doboz méretei
A feltüntetett méretek minden esetben a papírdoboz belméreteit mutatják. A sorrend mindig: hosszúság x szélesség x magasság
A termék méretei minden esetben mm-ben vannak megadva.
Csomagküldő doboz méretek
Az alábbi táblázatban megtalálható a csomagoló dobozok méretei, erőssége. Terhelhetősségét a táblázatra kattintva az adott terméken belül láthatja.
Szakmai rész: a csomagküldő dobozok felépítése
A korábban említett rétegek kerülnek ebben az alcímben porondra. A papírdobozok hullámkarton ívből kerülnek gyártásra. A hullámkarton rétegekből épül fel, de ezek a rétegek több típust vonultatnak fel.
A 3 rétegű csomagoló dobozok lehetnek E, B, és C hullámúak. Az E hullám a kicsi dobozoknál jellemző legfőképp hisz ez egy gyenge kb. 1,5mm vastag anyag. A webáruházas piacon a legjellemzőbb B, és a C hullámú csomagoló dobozok alkalmazása mert ezek szerkezete már erősebb.
Az 5 rétegű dobozoknál a leggyakoribb anyagtípus a BC hullám. Ennek anyagvastagsága altípustól függően 5,5-6,7mm között mozog.
A 7 rétegű dobozokat csak megemlítjük, de azok webes értékesítéseknél nem bevett csomagküldő termékek.
Szakmai rész 2.: csomagküldő doboz, tető-fenék lapolt doboz
Tető-fenék lapolt doboz. Mi is az? A hagyományos papírdobozokat így hívjuk. Csomagküldéshez 90%-ban ezeket a dobozokat használják a webshopok. Használata a legegyszerűbb: alján a 4 fület be kell hajtani, csomagoló ragasztó szalaggal leragasztani, és már bele is helyezhető a termék. A végén csak behajtjuk a tetején is a füleket, és ismét leragasztjuk. Kész is a csomagunk. Ez a tető-fenék lapolt csomagoló doboz.
Számtalan érv szól ez mellett a kimetszett dobozokkal szemben:
- használata egyszerű
- tárolásnál helytakarékos
- pénztárcabarát termék
- szállításnál rakatolható, egységesíthető
- egyedi gyártásnál választható a hullámpapír fajtája
- gyártásához nem szükséges egyedi szerszám, ezért kedvezőbb ára
Egyedi csomagküldő doboz gyártás
Nagyon sok standard méretű papírdoboz létezik, de olykor nem elég. Ekkor jön szóba az egyedi gyártás.
Egyedi gyártásnál ezeket a szempontokat kell figyelembe venni:
- a csomagoló doboz mérete
- a tervezett rendelési mennyiség (nem mindegy, hogy pár száz, vagy 1000 esetleg több 1000 darab kerül szóba)
- anyagminőség (a becsomagolandó terméktől függ)
- szükséges rá egyedi nyomat
- hány színű a nyomat
- mekkora a nyamot mérete
Gyártási idő: a megrendelés jellegétől függően 10-20 munkanap. A megrendelés legyártásának idejét mindig a tervezett igény befolyásolja elsődlegesen. Ha nyomtatott grafikás a csomagoló doboz, annak legyártása több időt vesz igénybe mint a nyomat nélküli papírdoboz.
Reméljük cikkünkkel tudtunk segíteni minden olvasónknak a papírdobozok világában. És ne feledjék: csomagoló doboz, papírdoboz, csomagküldő doboz akkor a legegyszerűbb megoldás a tető-fenék lapolt doboz.
Jó csomagolást...